PANI SUKIENKA
MIGAWKI Z ŻYCIA

PANI SUKIENKA

Czasem kobieta w środku tygodnia chce po prostu założyć sukienkę i pojechać do pałacu.

Pałac Ciekocinko (nie mylić z Ciechocinkiem!) to magiczne miejsce, gdzie historia spotyka się z dziewiczą naturą i wielką miłością do koni. Stadnina Koni Ciekocinko jest integralną częścią kompleksu Pałac. Pierwsze wzmianki historyczne o majątku sięgają XIV w. Po rewitalizacji funkcjonuje jako hotel butikowy z pięknym kompleksem parkowym.

Z każdą wizytą odkrywam coś nowego, tym razem mały cmentarzyk rodowy dawnych właścicieli rodziny Ewest. Ci co mnie znają wiedzą, że lubię cmentarze, aż dziw, że wcześniej nie przykuł mojej uwagi.

Jak pisze na stronach hotelu Pan Tomasz, który podjął się dzieła rewitalizacji: „Historia naszego kraju to nie tylko wielkie zrywy niepodległościowe i niezaprzeczalny heroizm naszych ojców i dziadów. To również zapisany straszliwy los naszego majątku narodowego, którego pomimo utracenia znaczącej jego większości podczas wszystkich wielkich wojen Europy, nie umieliśmy i wciąż nie umiemy szanować w czasach pokoju. Majątek narodowy, również ten odziedziczony od naszych sąsiadów na ziemiach poniemieckich, jest przecież fundamentalnym elementem kultywowania naszych cech jako dumnego, niepodległego i wolnego narodu należącego dziś do wielkiej Europejskiej wspólnoty.”

Zajrzyjcie to miejsce koniecznie jak będziecie w okolicy. Można tam spędzić kilka godzin w zacienionych alejkach parku, w hotelowej kawiarni czy restauracji albo wypatrując ważek na pomoście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *